האם עורך דין מקרקעין יכול לייצג את הקונה והמוכר

אודות המחבר


גיל בר זוהר

עו"ד גיל בר זוהר

מבוא

בעסקאות מקרקעין מורכבות, תכנון ויישום מסילת משפט חכמה יכולים לחסוך במשאבים, למנוע מתחים ולהבטיח שהעסקה מתנהלת בצורה מקצועית וחוקית. אבל האם אותו עורך דין יכול לייצג את שני הצדדים, הקונה והמוכר, במהלך עסקת מקרקעין? זו שאלה שמעלה את הסוגיה של ניגודי האינטרס.

האם עורך דין מקרקעין יכול לייצג את הקונה והמוכר
האם עורך דין מקרקעין יכול לייצג את הקונה והמוכר

ניגודי אינטרס

ניגודי אינטרס מתרחשים כאשר עורך הדין יכול להיות במצב שבו האינטרסים שלו או של לקוח אחד מניגדים את האינטרסים של לקוח אחר. בעסקת מקרקעין, המוכר מעוניין לקבל את המחיר הגבוה ביותר עבור הנכס, בעוד הקונה מעוניין לשלם את המחיר הנמוך ביותר. בנוסף, ייתכן שיש סוגיות משפטיות מורכבות אחרות הקשורות לנכס שיכולות להתעורר, ואינטרסיהם של המוכר והקונה יכולים להיות שונים.

האם זה מתאפשר?

בקנה מידה כללי, אף עורך דין לא אמור לייצג שני לקוחות באותה עסקה אם יש להם אינטרסים מניגדים. זאת אומרת שברוב המקרים, עורך דין לא יוכל לייצג את המוכר והקונה במקביל.

הסכמת הצדדים

אך במקרים מסוימים, אם שני הצדדים מסכימים על כך במפורש, עורך דין יכול לייצג את שני הצדדים. במקרה כזה, חייבים להיות ערים לכך שהוא יכול להיות במצב של ניגוד אינטרסים ולכן עשוי להיות מגביל ביכולתו לייצג באופן מלא את אינטרסיהם של שני הלקוחות.

סיכום

לכן, על פי החוקים והאתיקה המקצועית של עורכי הדין, לרוב לא יהיה אפשרי לעורך דין לייצג את הקונה והמוכר במהלך עסקת מקרקעין, כדי למנוע ניגודי אינטרסים. עם זאת, ישנם מקרים בהם ניתן ליישר את זאת, אם שני הצדדים מסכימים ומבינים את המשמעויות המשפטיות של כך.

אודות המחבר


גיל בר זוהר

עו"ד גיל בר זוהר

לייעוץ מקצועי ללא עלות:


תחומי התעסקות:
מסחרי
מקרקעין
משפחה

מאמרים נוספים:

תביעה לפינוי מושכר תקנות חדשות

תביעה לפינוי מושכר היא תהליך משפטי שבו בעל הבית מחפש להעביר שוכר מהנכס שלו. זו היא תהליך מורכב שמשתנה לעיתים קרובות, בהתאם לשינויים בחקיקה ובתקנות... קרא עוד

תביעה לפינוי מושכר

בישראל, כמו במדינות רבות אחרות, מסילת המשפט הסטנדרטית לפינוי מושכר היא ערעור לבית המשפט. הליך זה נכתב במשפט, והוא מכיל סדר פעולות מוגדר שלא ניתן.. קרא עוד

בקשה לרישום הערת אזהרה בהסכמת כל

מבוא הערת הזהרה היא כלי משפטי המשמש למניעת הפצת מידע שגוי או פגיעה בזכויות פרטיות. עם זאת, במקרים מסוימים, יתכן שישנה הסכמה של כל הצדדים.. קרא עוד
פרטים נוספים

תפריט נגישות

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם