צ'קים חוזרים

התקשרו אליך מהבנק בכדי למסור לך ששלושת הצ'קים שהפקדת לפני יומיים בנקט לא כובדו.

אין ספק שמודבר בהודעה לא נעימה ולמרבית הצער, בעקבות הסנקציות המתירניות יחסית שהחוק במדינת ישראל מטיל על מפזרי צ'קים ללא כיסויי למיניהם, מדובר בתרחיש שאינו נדיר כלל וכלל.

מה הסיבות האפשריות לכך שהצ'ק לא אושר, מה ניתן וכדאי לעשות במצב ביש שכזה ואיך נמזער סיכויים שתרחישים שכאלו לא יקרו "במשמרת שלנו" (או לפחות שיתמעטו)?

כל התשובות לפנינו:

סיבות אפשריות לכך שהצ'ק חזר:

אמצעי זהירות שמוטב לנקוט בכדי להימנע מתקריות שכאלו:

במקרה שאיננו מכירים את האדם היטב, לבקש ממנו שיציג תעודה מזהה על מנת לאמת את הפרטים שרשם.

מה ניתן לעשות במקרה שהצ'ק חזר:

אמצעי הזהירות שנקטתם לא צלחו? לא הכרתם אמצעים אלו והצ'ק חזר?

אכן מדובר בתרחיש לא נעים ומקומם ביותר, אבל אל דאגה. אתם לא הראשונים שנתקלתם בצ'קים חוזרים ואם תכלכלו צעדיכם נכונה, אפשר בהחלט לקוות לטוב ולהישאר אופטימיים.

חשוב שתבין שהצ'ק שאתה מחזיק בידך הוא שווה ערך הרבה יותר מסתם "חתיכת נייר".

כשאתה מחזיק צ'ק הרשום בו שפלוני חייב לך כך וכך כסף, חובת ההוכחה עליו כמובן. מבחינתך ומבחינת רשויות החוק, הגביה וההוצאה לפועל, מדובר בשטר חוב המוכיח את תביעתך ומעביר את הכדור לידי החייב אל מול רשויות החוק.

למרות זאת, הליך הגביה אל מול רשויות ההוצאה לפועל עלול להימשך זמן מה ואתה בזמן הזה זקוק לכסף. בדיוק בשביל לתת מענה לבעיה זו, קמו חברות פרטיות שמשלמות לך עבור הצ'ק, אולם, מדובר בתשלום עבור הצ'ק בניכוי די גבוה עבור הטיפול שלהם. לרוב מדובר בסכום המגיע לעשרות אחוזים מערכו הנקוב בצ'ק.


ההמלצה שלנו: עו"ד.

ניתן לפנות לעורך דין על מנת לשגר דרכו מסמך התראה חתום בחתימת עורך דין.

התראה זו לא מבטיחה שהחייב אכן ישלם, אך אין ספק שמכתב רשמי החתום בפלומבה משפטית מרתיע רבים ועלול להוות זרז רציני ותוספת משמעותית לשיחות הגביה שלך מולו.

באם הליך זה לא יניב תוצאות, ניתן להתקדם דרך ההליך המשפטי במהירות יחסית כשמגיעים דרך עורך דין המתמצא בתחום ובמקרה הצורך, ניתן יהיה להוציא נגדו צווי עיקול, יציאה מהארץ ואמצעי אזהרה וגביה נוספים.

אודות המחבר


אריק חכים

עו"ד אריק חכים

לייעוץ מקצועי ללא עלות:


תחומי התעסקות:
פשיטת רגל

מאמרים נוספים:

חשבון מוגבל

התקשרו אליכם מהבנק ומסרו לכם שמעתה, חשבונכם יוגבל. מסתבר שבד"כ לא תהיו מופתעים מבשורה זו, למרות שאי ההפתעה לא בהכרח תגרום לכך שהבשורה תשמע נעימה.. קרא עוד

הפרת סימני מסחר

הפרת סימני מסחר הינה עבירה פלילית, הרשומה כחלק מהפרת זכויות יוצרים. זאת במקרה שהסמן מסחרי, מוגדר בחוק כקנוי לבעליו תחת הגדרת הקניין: קניין רוחני. בשביל.. קרא עוד

נאמן בעסקאות נדל"ן המואשם בהונאה

חשבון נאמנות בעסקת נדל"ן בבנק היא משכה מיליונים והמשפחות נשארות בלי דירות:   קרא עוד
פרטים נוספים