עורך דין תאונת עבודה בפתח תקווה

אודות המחבר


עורכת דין ריקי בקבני

RDB עו"ד ריקי בקבני

עורכת דין משפחה נזיקין ועבודה ריקי בקבני

עורך דין תאונת עבודה בפתח תקווה

במדינת ישראל מתרחשות עשרות תאונות עבודה מדי יום, בהם אנשים נפגעים באורח קל, לעיתים קשה במקרים מסוימים התאונות אף גורמות למוות. לא פעם תאונת עבודה שוללות מהאדם את היכולת לעבוד לזמן מה או לצמיתות. במקרה שכזה ישנם שפונים ל עורך דין תאונת עבודה לניהול תהליך של מתן הפיצוי.

מהי תאונת עבודה? לפי מערכת החוק וביטוח לאומי, תאונת עבודה היא תאונה שנגרמה לאדם במסגרת עבודתו אצל מעסיקו, בין אם זה היה במקום העבודה עצמו או בדרך למקום מסוים. תאונת עבודה יכולה לקרות אף לאדם בעל עסק עצמאי בעת שעסק בתחום עבודתו

על מנת להגן על העובדים שנפגעו בעת מילוי תפקידם, החוק מעניק זכויות רבות שמטרתן לפצות על אבדן הזמן בו הם יכלו לעבוד ולהתפרנס. בנוסף ישנו פיצוי על הנזק שנגרם בגוף ובנפש כתוצאה מהתאונה

במאמר הבא נביא לפניכם את הזכויות הראשיות להן זכאי אדם אשר נפגע בתאונת עבודה. כיצד יש להתנהל מול המוסד לביטוח לאומי, מול חברות הביטוח ומול המעביד עצמו

תביעות נזיקין

כאמור לעיל, כל תאונה שאירעה במסגרת עבודתו של האדם, בין אם במקום העבודה עצמו ובין התאונה אירעה בדרכו לעבודה או בדרכו חזרה לביתו מן העבודה חשובה כתאונת עבודה. העובד הנפגע יהיה זכאי לכל סעד ופיצוי לפי החוק.

אילו מקרים אינם נחשבים כתאונת עבודה?

מקרים רבים לא יוגדרו כתאונות עבודה ואז העובד לא יהיה זכאי לפיצויים והכרה מהמוסד לביטוח לאומי. הנה כמה דוגמאות:

  • במקרה והתאונה אירעה בדרכו לעבודה או בדרכו חזרה, התאונה תחשב רק במידה והעובד התהלך במסלול שאינו רחוק מהמסלול הקבוע הקרוב למקום עבודתו.
  • במקרה העובד נאלץ לסור מן הדרך הקבועה על מנת לאסוף את ילדיו ממסגרות חינוכיות או לשם ביקור בבית כנסת אותו הוא פוקד באופן קבוע, במקרים כאלו התאונה תחשב כתאונת עבודה.
  • עובד שזלזל בנהלי הבטיחות במקום עבודתו, לא היה קשוב להוראות של המעסיק שלו שהועבו לידיו בעל פה ובכתב ונפגע כתוצאה מהתנהגותו, פגיעתו לא תחשב כתאונת עבודה.

חשוב לציין כי במדיה ועובד נפגע במקום עבודתו והוא לא הוכר כנפגע בתאונת עבודה, הוא רשאי להגיש ערעור על ההחלטה במידה והוא סבור כי נעשה לו עוול מתוקף הפסיקה.

הייתם מעורבים בתאונת עבודה? כך תתנהלו בצורה הנכונה

  • אדם שנפגע בעת עבודתו, הפעולה הראשונה שעליו לעשות היא לגשת לקבל טיפול רפואי. בין אם בקופת חולים או בבית חולים, לפי חומרת הפציעה. במידה וקיים חדר אחות או מרפאת עזרה ראשונה יש לגשת לקבלת טיפול ראשוני.
  • יש לשמור ולתייק את חוות הדעת הרפואית וכל מסמך אחד דוגמת צילומים ובדיקות שונות.
  • מומלץ לתעד את השתלשלות האירועים שקדמו לתאונה עד לרגע התאונה עצמה, תוך ציון עדים שהיו נוכחים בזמן התאונה כולל פרטים אישיים.
  • העובד נדרש למלא טופס תאונת עבודה ייעודי, על המעביד לחתום על הטופס. את הטופס יש למסור לרופא המטפל תוך ציון המקרה כתאונת עבודה בתיק הרפואי.

 

תאונת עבודה – הגשת תביעה לביטוח לאומי

כל מעסיק מפריש מדי חודש סכום מסוים לביטוח לאומי עבוד העובד שלו, התשלום הזה נועד בדיוק למקרים בהם אירעה תאונה עבודה, זהו הביטוח שלו למקרים מהסוג הזה. במקרים בהם העובד אינו כשיר לחזור לעבוד ביטוח לאומי ישלם לעובד מדי 3 חודשים תשלום מפאת חוסר יכולתו לכלכל את עצמו. על מנת לקבל את התשלום יש להגיש את המסמכים הנדרשים (חוות דעת רפואית). לאחר שלושה חודשים יש צורך לקבל אישור מהוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי להמשך קבלת תשלומים.

מה ניתן לעשות במידה ונגרם לעובד נזק גופני קבוע?

תאונת עבודה שבעקבותיה נגרם לעובד נזק קבוע, לאחר שלושה חודשים העובד זכאי להגיש תביעה לביטוח לאומי על מנת לקבל הכרה כנכה בדרגה מסוימת. מלבד חוות הדעת שהעובד נדרש להגיש בטופס תאונת העובדה, יש לביא אישור וחוות דעת מרופא תעסוקתי שיפסוק כי אתו עובד אינו בעל מסוגלות להמשיך לעבוד בעבודתו או בעבודה דומה מפאת הנכות שנגרמה לו בעקבות הפציעה.

מיותר לציין כי חברות ביטוח רבות ינסו לעקב ככל יכולתן את תשלום התביעות בגין תאונת עבודה. העובד יידרש להוכיח את נכותו על ידי בדיקות רבות ופעולות שונות. המטרה העיקרית בבדיקות הללו היא לנסות להוכיח כי העובד תרם לרשלנות שהובילה לתאונת העבודה או לחילופין לברר היטב האם העובד אינו מעמיד פני פצוע. כל זאת בכדי לצמצם את תשלום הפיצויים לאותו אדם.

תאונת עבודה – תביעת פיצויים מהמעסיק

תאונות עבודה רבות מתרחשות בעקבות התרשלות בטיחותית מצד המעסיק, אם לא הועברו נהלי בטיחות כשורה, או שמא לא הייתה הקפדה על אמצעי בטיחות הנדרשים למען שמירת בטחונו של העובד. במקרה כזה העובד רשאי לתבוע פיצויים גם מצד המעסיק שלו.

לצערנו מקרים כאלו הינם דבר שבשגרה. ברוב המקרי המעסיקים מבוטחים בעצמם על ידי חברות ביטוח שונות כנגד תביעות גוף מצד העובדים שלהם.

לסיכום, תאונות עבודה קורות מדי יום, במידה והייתם מעורבים בתאונת עבודה שגרמה לפציעתכם מומלץ להיעזר בעורך דין מנוסה בדיני עבודה שינהל את התביעה עבורכם. קחו בחשבון כי חברות הביטוח מעסיקות עורכי דין המומחים בתחומים הללו, זאת בכדי להקטין את גובה הפיצויים ככל האפשר.

כמה מילים לסיכום

למרבה הצער ניתן לזהות אפליה במקומות עבודה רבים, ישנה חשיבות רבה לא לאפשר למעשים כאלו להתרחש. במידה והופלתם לרעה במקום עבודתם מומלץ להיעזר בעורך דין מקצועי המתמחה ביני עבודה על מנת לפתוח בהליכים משפטיים כנגד המעסיק או האנשים המתבטאים ומתנהגים בצורה מפלה במקום עבודתכם. על מנת שהליך כזה יצלח יש להוכיח כי התקיימה אפליה ולהסתייע בעובדות.

עורכי בפתח תקווה

R.D.B LAW FIRM– הבית שלך לעולם המשפט

טל': 03-9133341 פקס: 03-9133345

אם נפצעתם בשעת עבודתכם כדאי שתדעו מהם הזכויות והפיצויים שעומדים לרשותכם, חברתנו בעל וותק רב בתחום דיני עבודה. נשמח לסייע לכם להגיע למיצוי הזכויות והפיצויים המגיעים לכם. אנו מעניקים ליווי אישי ומותאם לאורך הדרך עד להשגת המטרה במקצועיות ויעילות 

"האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי כל תיק הינו ייחודי ומשכך יש לבחון אסטרטגיה משפטית בכל תיק לגופו"

עורכי דין
 

אודות המחבר


עורכת דין ריקי בקבני

RDB עו"ד ריקי בקבני

לייעוץ מקצועי ללא עלות:


תחומי התעסקות:
משפחה
נוטריון
נזיקין
עבודה
רשלנות רפואית

לקוחות ממליצים:

"עד לפני הערעור לביטוח לאומי התמודדתי איתם לבד שהגיע הזמן לתת נכות לצמיתות ביטוח לאומי הוריד משמעותית את הנכות מהמחלה שלי בעזרת עוד ריקי הביטוח הלאומי החזיר את אחוז הנכות לשביעות רצוני תודה"

רונן ברוך אל- תיק נזיקין

שמי יורם, עו"ד בקבני מלווה ומכילה אותי כבר כמה שנים טובות מעבר להיות אמינה ומקצועית ברמה הגבוהה ביותר היא בן אדם לפני הכל יחס אנושי מהמעלה הראשונה.טופלתי דרכה בנושאים שונים ומגוונים והיא הוכיחה מקצועיות ונאמנות מלאה לאורך כל הדרך אני ממליץ עליה ומאחל לכל אדם אשר זקוק לעו"ד להגיע רק לשיחת הכירות איתה לא צריך יותר מזה בכדי להבין שאתה בידיים הכי טובות שרק ניתן.

יורם לב ארי

מאמרים נוספים:

ייפוי כוח נוטריון בפ"ת

ייפוי כוח נוטריון בפ"ת באופן כללי רשאי כל אדם בישראל לייפות את כוחו של אדם אחר, וזאת במטרה לאפשר לאחר לבצע פעולה אחרת בשמו. כאשר.. קרא עוד

עורכת דין עבודה פתח תקווה בנושא

הרעת תנאים בעבודהאדם אשר עובד במקום עבודתו כשנה לפחות וחלה הרעה בתנאי העבודה שלו רשאי להתפטר, לקבל פיצויי פיטורים מלאים ואף לזכות בדמי אבטלה מידיים.. קרא עוד

עורך דין תמא 38 פתח תקווה

עורך דין תמא 38 פתח תקווהאנשים רבים שמעו או קראו על המונח תמ"א 38, אך רק מעטים הבינו את המושג לאשורו. במאמר הבא נעשה מעט.. קרא עוד
פרטים נוספים

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם