עורך דין תאגידים

הארגון הגדול מתמודד עם שורה ארוכה של אתגרים לכל אורך הדרך, ובכל התחומים האפשריים. למעשה, הפעילות העסקית שלו מושפעת מהחוקים הקיימים, מההסכמים עם השותפים ועם הספקים, וגם מהתקנות בכל מדינה שבה הארגון פועל. גורם מרכזי בהתנהלות המורכבת הזו הוא עורך דין תאגידים, אותו אדם עתיר ניסיון שמעניק לארגון את הכלים הדרושים לטיפול נכון בכל מצב ובכל תרחיש. הכלים הללו הם שיחוללו הבדל של ממש ויכריעו האם הארגון פועל באופן מיטבי על פי כל התקנות והחוקים.

מה נכלל תחת “דיני תאגידים”?

דיני תאגידים (או בשמו המוכר האחר – דיני חברות) הוא תחום רחב שמטרתו אחת ויחידה: הסדרת התנהלותו התקינה של הארגון. כך הוא שואף להסדיר את היחסים בין הארגון לבין המנהלים והעובדים, וכן בין הארגון לגורמים השונים שמולם הוא עובד – לרבות הספקים והלקוחות. לאור העובדה שבין פיסות הפאזל השונות קיימים ניגודי אינטרסים ברורים (וטבעיים), החוקים והתקנות הם בעלי השפעה אדירה על התפקוד השוטף של התאגיד ועל ההתנהלות היומיומית שלו, בעוד עורך דין תאגידים הוא היועץ המשפטי שמלווה את הארגון בכל אחת מהזירות הללו.

ההתמחות של עורך דין תאגידים

באופן כללי, עורך דין תאגידים הוא האדם שמעניק ייעוץ לגורמים הבכירים בחברה. הנושאים שבהם הוא מתמחה רבים ומגוונים, ובהתאם הוא מספק ייעוץ למנהלים, לדירקטורים ואף לבעלי המניות. הוא יכול להעניק ייעוץ כבר בראשית הדרך, בשלב הקמת תאגיד, וללוות את נושאי המשרה גם באופן שוטף, בכל הקשור להתנהלות היומיומית. הוא מתמחה בדיווחים השוטפים לרשם החברות ולרשות לני”ע, הוא מלווה את התאגיד בעסקאות מורכבות, במיזוגים וברכישות, וכן הוא נמצא שם בזמן משבר עסקי, תביעה ייצוג ואף בפירוק התאגיד.

דיני תאגידים – כל הסוגיות המשפטיות המרכזיות

עורך דין תאגידים הוא ציר מרכזי בחיי הארגון, בעיקר משום שתחת הכותרת הפשוטה הזו מסתתרים נושאים בעלי השפעה בלתי מבוטלת על התאגיד כולו. הזכויות של החברה, אבל גם החובות שלה, האינטרסים של נושאי המשרה אבל גם של הנושים והספקים, וכל התהליכים העסקיים, החוזים והפעילויות השונות, כולם נכללים תחת דיני תאגידים. הליווי המקצועי של עורך דין המתמחה בדיני תאגידים, ובוודאי של עורך הדין המנוסה, זוהי ללא ספק הדרך להבטיח התנהלות תקינה וטיפול איכותי בכל צרכי הארגון, לצד עבודה נכונה מול כל הגורמים המעורבים ומשפיעים על תפקודו התקין, לרבות בעלי המניות, הלקוחות, העובדים, הספקים והמשקיעים.

לא נמצאו עורכי דין בתחום התאגידים.

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם