עורך דין רשלנות רפואית בפתח תקווה

אודות המחבר


עורכת דין ריקי בקבני

RDB עו"ד ריקי בקבני

עורכת דין משפחה נזיקין ועבודה ריקי בקבני

עורך דין רשלנות רפואית בפתח תקווה

לטעות זה דבר אנושי, אך ישנם מקצועות מסוימים בהם טעות אחת יכולה לעלות בחיי אדם או לגרום לפגיעה בלתי הפיכה. באילו מקרים טעות היא בכל רשלנות שנבעה מזלזול וחוסר מקצועיות? עורך דין רשלנות רפואית מסבירה את העניין.

מכרעת החוק מגדירה מהי רשלנות, לפי סעיף 35 לפקודת הנזיקין- רשלנות הינה מעשה או מחדל הנובעים ממעשיו של אדם שהקל ראש במשלח ידו, לא פעל במיומנות המצופה ממנו כאיש מקצוע. ובחר לפעול בצורה שאינה זהירה, ואדם חכם ונורמטיבי אחר לא היה עושה כן באותן הנסיבות.    

בתחום הרפואה, כאשר אדם פועל בצורה רשלנית זה עשוי להיות קריטי מאד ולגרם ליותר נזק מתועלת. אם נפגעתם כתוצאה מטיפול רפואי לא הולם או מקצועי מומלץ לפנות לעורך דין רשלנות רפואית שיכווין וילווה אתכם לאורך הדרך עד למיצוי זכויותיכם וקבלת פיצויים הולמים. אך כיצד תדעו אם נפלתם קורבן לרשלנות רפואית ויש לכם עילה לתביעה? המאמר הבא יעשה לכם מעט סדר

רשלנות רפואית

המונח רשלנות רפואית מתייחס למקרים בהם רופא, אח/ות, רוקח או טכנאי רנטגן, פעל בצורה שאינה סבירה, נבונה או מקצועית כלפי המטופל וכתוצאה מכך נגרם לו נזק. בסיטואציות שאנשי מקצוע מקבילים לא היו פועלים באופן דומה מול אותן הנסיבות.

אחת התביעות המורכבות ביותר היא תביעה בגין רשלנות רפואית. זאת מכיוון שהתביעה מתבצעת ברוב המקרים מול מוסדות רפואיים בעלי כוח רב ומנגנון שמגן עליהם מפני תביעות שכאלו. האדם שנפגע מהרשלנות הרפואית נדרש להוכיח כי הנזק שנגרם לו הוא תוצאה ישירה של הטיפול הרפואי שהוא קיבל או לא קיבל.  

עורכי דין נזיקין

אחת הדוגמאות הנפוצות, היא כאשר מטופל מקבל תרופה הגורמת לו לתגובה אלרגית קשה או תופעות לוואי חמורות. כך שלא רק שמצבו של המטופל לא משתפר, הוא מחמיר אף יותר ונוצרות בעיות חדשות שנדרש לטפל בהן. מצד שני, מטופל רשאי לתבוע מוסד רפואי בגין רשלנות רפואית במידה והרופא מיאן להעניק לו טיפול או תרופה כלשהי מתוך הנחה כי מצבו עשוי להשתפר לבד תוך יום או יומיים כשלמעשה מצבו הלך והחמיר מבחינה נפשית ופיזית.

באילו מקרים ישנה עילה לתביעת פיצוי רשלנות רפואית?

  • טיפול יתר- בכל מקרה בו הרופא מחליט על טיפול עם תרופה שאינה נדרשת למען בריאותו של המטופל, מה שגורם להתדרדרות במצבו הרפואי או גורם לבעיה חדשה.
  • אבחנה מוטעית- ישנם מצבים בהם הרופא מאבחן את החולה במחלה מסוימת כאשר הוא סובל ממחלה שונה לגמרי. או שהרופא פוסק כי המטופל לא סובל ממחלה כלל, כשהאמת היא שהרופא לא הצליח לזהות את המחלה האמיתית.
  • מנת יתר של תרופה- כאשר רופא או אח/ות נותנים או רושמים לחולה טיפול תרופתי במינון גבוהה מדי מה שגורם לו לנזק והחמרה במצבו הרפואי.
  • חוסר מקצועיות בעת הטיפול- ביצוע הליך כירורגי בצורה רשלנית כמו, תפירה לא טובה מה שגורם לזיהום או איחוי לא מוצלח.. או במקרים בהם מתבצע ניתוח להסרת גידול, כשבפועל לא הסירו את כל הגידול אל רק חלק ממנו.
  • איחור באבחון- במידה והמטופל הלך לסדרת בדיקות שלא הביאה לתוצאות, ולבסוף איבנו את המטופל אך עד שהגיעו לאבחנה המדויקת המחלה התפשטה או מצבו של החולה הורע משמעותית.
  • רשלנות רפואית כלפי יולדת- במידה ורופא מיילד גורם ליולדת לנזק, זה עשוי לקרות בעת הלידה עצמה, או במידה והרופא לא זיהה שהעובר בעל מום שהיה ניתן לזהות מבעוד מועד.

לצערנו רשימת התביעות בגין רשלנות רפואית עוד ארוכה ולא ניתן לציין את כל המקרים. מה גם שאנו פוגשים כל יום במקרים שונים ומשונים. כמו, הרופא המנתח שכח מספריים בתוך הגוף של המטופל וזה התגלה לאחר התפירה. כך בית המשפט נדרש לפסוק במקרים חדשים שטרם קבעו עליהם חוקים מה שיוצר תקדים.

תפקידו של עורך דין רשלנות רפואית

תביעות בגין רשלנות רפואית הן עניין מורכב מאוד, יש להציג קשר סיבתי בין הטיפול שהמטופל קיבל או לא קיבל, לבין הבעיה שנוצרה כתוצאה מהרשלנות. תביעות רשלנות רפואית ברוב המקרים מתבצעות מול גורמים בעלי כוח שיעשו כל שביכולתם להוכיח שהם לא אחראים על הנזק שנגרם לתובע. יש לאסוף מסמכים רפואיים, עדויות וראית על מנת לגבש תיק תביעה בעל כוח רב.

 תפקידו של עורך דין רשלנות רפואית הוא לבנות אסטרטגיית תביעה מדויקת, אחת כזו שתכיל את המסמכים הנדרשים, העדויות והראיות שיוכיחו כי הוא זכאי לפיצוי בגין הפגיעה שנגרמה לו כתוצאה מהרשלנות הרפואית.

לסיכום, תביעה בגין רשלנות רפואית תתבצע רק על ידי עורך דין נזיקין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית.

במידה ונפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית, יש לפנות לעורך דין רשלנות רפואית מקצועי ואמין על מנת לקבל את הליווי והייצוג המשפטי הטוב והמתאים ביותר. מאחר והתביעה מתנהלת מול מוסדות בעלי כוח רב יש לנהל את התביעה בצורה המקצועית ביותר כדי להגיע לתוצאות הרצויות.

R.D.B LAW FIRM– הבית שלך לעולם המשפט

טל': 03-9133341 פקס: 03-9133345

חברתנו מתמחה בתחום הנזיקין ורשלנות רפואית.

 אם נפגעתם, אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר! אנחנו כאן למענכם, עם צוות מקצועי וחסר פשרות, יחד נגיע למטרה ונשיג את הפיצויים המגיעים לכם.

מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם

"האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי כל תיק הינו ייחודי ומשכך יש לבחון אסטרטגיה משפטית בכל תיק לגופו" 

עורכי דין

אודות המחבר


עורכת דין ריקי בקבני

RDB עו"ד ריקי בקבני

לייעוץ מקצועי ללא עלות:


תחומי התעסקות:
משפחה
נוטריון
נזיקין
עבודה
רשלנות רפואית

לקוחות ממליצים:

"עד לפני הערעור לביטוח לאומי התמודדתי איתם לבד שהגיע הזמן לתת נכות לצמיתות ביטוח לאומי הוריד משמעותית את הנכות מהמחלה שלי בעזרת עוד ריקי הביטוח הלאומי החזיר את אחוז הנכות לשביעות רצוני תודה"

רונן ברוך אל- תיק נזיקין

שמי יורם, עו"ד בקבני מלווה ומכילה אותי כבר כמה שנים טובות מעבר להיות אמינה ומקצועית ברמה הגבוהה ביותר היא בן אדם לפני הכל יחס אנושי מהמעלה הראשונה.טופלתי דרכה בנושאים שונים ומגוונים והיא הוכיחה מקצועיות ונאמנות מלאה לאורך כל הדרך אני ממליץ עליה ומאחל לכל אדם אשר זקוק לעו"ד להגיע רק לשיחת הכירות איתה לא צריך יותר מזה בכדי להבין שאתה בידיים הכי טובות שרק ניתן.

יורם לב ארי

מאמרים נוספים:

ייפוי כוח נוטריון בפ"ת

ייפוי כוח נוטריון בפ"ת באופן כללי רשאי כל אדם בישראל לייפות את כוחו של אדם אחר, וזאת במטרה לאפשר לאחר לבצע פעולה אחרת בשמו. כאשר.. קרא עוד

עורכת דין עבודה פתח תקווה בנושא

הרעת תנאים בעבודהאדם אשר עובד במקום עבודתו כשנה לפחות וחלה הרעה בתנאי העבודה שלו רשאי להתפטר, לקבל פיצויי פיטורים מלאים ואף לזכות בדמי אבטלה מידיים.. קרא עוד

עורך דין תמא 38 פתח תקווה

עורך דין תמא 38 פתח תקווהאנשים רבים שמעו או קראו על המונח תמ"א 38, אך רק מעטים הבינו את המושג לאשורו. במאמר הבא נעשה מעט.. קרא עוד
פרטים נוספים

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם