עורך דין עבודה פתח תקווה אובדן כושר עבודה

אודות המחבר


עורכת דין ריקי בקבני

RDB עו"ד ריקי בקבני

עורכת דין משפחה נזיקין ועבודה ריקי בקבני

עורך דין עבודה פתח תקווה אובדן כושר עבודה

החיים מלמדים אותנו כי שום דבר אינו מובן מאליו וכמובן אינו ניצחי, כך גם כושר עבודתנו. מוכשרים ככל שנהיה, בין אם ההתמחות שלנו כוללת עבודה במשרד או בשדה חקלאי, אנו עלולים למצוא את עצמינו בסיטואציה בה נשללת מאיתנו היכולת להמשיך לעבוד. מצב זה עשוי לקרות כתוצאה מתאונת עבודה או התפתחות של מחלה מסוימת
כך או כך, אין ספק שזהו מצב מעורר חרדה המטיל צללית של אי וודאות כלכלית על עתידו של האדם שנבצרת ממנו היכולת לעבוד עבור פרנסתו. הצעד הראשון והחשוב הוא לדעת מהם הזכויות העומדות לרשותכם במצבים של אובדן כושר עבודה, האם יש לכל אדם ביטוח אובדן כושר עבודה? מאמר מאת עורך דין עבודה יענה לכם על כמה שאלות חשובות בנושא

אובדן כושר עבודה

על מנת שתוכלו להיות מודעים לזכויות שלכם, ראשית עליכם להבין מהו אובדן כושר עבודה?

המונח אובדן כושר עבודה מתייחס למקרים בהם נשללת מהאדם היכולת להמשיך לעסוק במשלח ידו בצורה מלאה או חלקית עקב תאונה או מחלה. מצב שכזה יכול להיות זמני עד להחלמתו של האדם, או עלול להיות קבוע אם מדובר בהתפתחות מחלה חשוכת מרפא או תאונה שהובילה למצב בלתי הפיך.
חשוב לציין כי אבדן כושר עבודה הינו מונח כללי למדי, מפאת הגיוון התעסוקתי הגדול אשר קיים בשוק העבודה. לעיתים תאונה עלולה למנוע מאדם לעבוד בעבודה אליה הוא הוכשר אך הוא עשוי כשיר לעבוד בעבודות אחרות. בעוד ישנם מצבים בהם האדם מאבד את היכולת הכללית לנוע כמו במצב של 100% נכות פיזית בהם האדם אינו מסוגל להניע את גפיו.
במקרים מהסוג הנ"ל, ישנם מוסדות שונים המבטחים כל אדם במיוחד למקרים בהם נבצרת ממנו היכולת לעבוד ודואגים לקיומו הכלכלי לאחר תאונה או מחלה.

תאונת עבודה

ביטוח ציבורי – אובדן כושר עבודה ביטוח לאומי

ביטוח לאומי הינו הביטוח הנגיש כמעט לכל אדם באוכלוסיית ישראל, מוסד זה קובע את היקף אי היכולת של אדם מסוים לעבוד ולהתפרנס לפי אחוזי נכות שבסופו של דבר יזכו אותו בקצבת נכות בהתאם ליכולת שלו לנהל משק בית בצורה תקינה.

אילו גורמים פוסקים את מידת אובדן כושר העבודה?

כאמור בפסקה הקודמת דרגת אובדן כושר העבודה נמדדת באחוזי נכות הנקבעים על ידי פקידים האמונים על מחלקת התביעות של המוסד לביטוח לאומי, הפסיקה מתקבלת לאחר שמתקבלת חוות דעת רפואית באשר לאחוזי הנכות המגיעים לאדם, במידה ואותו אדם נמצא ברמת תפקוד מתחת ל 50% נכות הוא לא יקבל קצבת נכות.

כיצד נאמדת קצבת אובדן כושר העבודה?

במידה ונקבע לאדם מסוים אחוזי נכות העולים על 50% הוא יימצא זכאי לקבלת קצבה מסוימת. אילו לאדם נקבעה מידת נכות העולה על 60% הוא יהיה זכאי לקבל קצבת נכות שתנוע בין 1,908 ₪ עד ל 3,321 ₪. וכן הלאה עד ל 100 %נכות. ככל שאחוזי הנכות יעלו כך הוא יימצא כלא כשיר לעבוד וקצבתו החודשי תהיה גבוהה יותר.
מלבד עניין אחוזי הנכות, היקף הקצבה עשוי לגדול אף יותר במידה ואותו אדם צריך לכלכל את קיומם של צאצאיו. כך במידה וזוג אינו משתכר די הצורך על מנת לכלכל שני ילדים הוא ימצא זכאי לקבל קצבה נוספת עבור ילדיו, גובה הקצבה תקבע על ידי מאפיינים ספציפיים לכל אדם.

עורך דין עבודה כיצד מגישים תביעה לאובדן כושר עבודה?

על מנת להגיש תביעה לאובדן כושר עבודה יש לצרף מספר מסמכים:

  • חוות דעת רפואית מטעם רופא המתמחה בתחום הבעיה איתה מתמודד האדם. במידה והאדם היה מאושפז לצרף מסמכים שיתמכו באובדן כושר העבודה שלו.
  • במידה והוגשה תביעה לביטוח לאומי לצרף את פסיקתם הכולל את הפרוטוקול המלא.
  • יש לצרף אישור מהמשטרה במידה ועולה הצורך.
  • במידה ותביעת אובדן כושר העבודה הינה חודשית יש לצרף תלושי שכר לתקופה שקדמה לאירוע הפגיעה. או דוחות רווח והפסד מרואה חשבון במידה והאדם עצמאי.
  • במידה ומדובר בשכיר יש לצרף טופס היעדרות בגין מחלה/תאונה.
  • העתק של תעודת זהות הכוללת את הספח.
  • מסמך המעיד על וויתור על סודיות רפואית.
  • טופס 101 לשכירים.

עם הגשת התביעה בצרוף המסמכים הנדרשים, כל מקרה ייבחן לגופו ועל פי הממצאים תינתן הקצבה המתאימה.
החיים הם דבר דינאמי ואיננו יכולים לצפות או לשלוט בכל דבר, לצערנו אבדן כושר עבודה הינו דבר שעלול לקרות לכל אדם ולהוביל להתמוטטות כלכלית ונפשית. אך אין זה מצב שצריך או חייב לנהל את חייכם! מומלץ להיעזר בעורך דין המתמחה בדיני עבודה על מנת להגיע למיצוי הזכויות שלכם ולהגיע למחוז חפציכם.

R.D.B LAW FIRM- הבית שלך לעולם המשפט

טל': 03-9133341 פקס: 03-9133345

הייתם מעורבים בתאונה ואינכם יכולים לעבוד? התפתחה לכם מחלה שמונעת ממכם לתפקד?

עורכת דין נזיקין ועבודה

אתם לא לבד

חברתנו בעל וותק רב, ומתמחה בתביעות אובדן כושר עבודה. העקרון המנחה אותנו הוא מקצועיות ללא פשרות, יחס אדיב ואישי. יחד נצעד את הדרך ונגיע אל המטרה הנכספת!

מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

"האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי כל תיק הינו ייחודי ומשכך יש לבחון אסטרטגיה משפטית בכל תיק לגופו"

עורכי דין

אודות המחבר


עורכת דין ריקי בקבני

RDB עו"ד ריקי בקבני

לייעוץ מקצועי ללא עלות:


תחומי התעסקות:
משפחה
נוטריון
נזיקין
עבודה
רשלנות רפואית

לקוחות ממליצים:

"עד לפני הערעור לביטוח לאומי התמודדתי איתם לבד שהגיע הזמן לתת נכות לצמיתות ביטוח לאומי הוריד משמעותית את הנכות מהמחלה שלי בעזרת עוד ריקי הביטוח הלאומי החזיר את אחוז הנכות לשביעות רצוני תודה"

רונן ברוך אל- תיק נזיקין

שמי יורם, עו"ד בקבני מלווה ומכילה אותי כבר כמה שנים טובות מעבר להיות אמינה ומקצועית ברמה הגבוהה ביותר היא בן אדם לפני הכל יחס אנושי מהמעלה הראשונה.טופלתי דרכה בנושאים שונים ומגוונים והיא הוכיחה מקצועיות ונאמנות מלאה לאורך כל הדרך אני ממליץ עליה ומאחל לכל אדם אשר זקוק לעו"ד להגיע רק לשיחת הכירות איתה לא צריך יותר מזה בכדי להבין שאתה בידיים הכי טובות שרק ניתן.

יורם לב ארי

מאמרים נוספים:

עו"ד נוטריון בפתח תקווה

עו"ד נוטריון בפתח תקווה יש לא מעט סיבות בגינן אתם עשויים להזדקק לשירותיו של עו"ד נוטריון בפתח תקוה, בין אם מדובר בתרגום רשמי עם חתימת.. קרא עוד

עו"ד נוטריון בפתח תקווה

עו"ד נוטריון בפתח תקווה יש לא מעט סיבות בגינן אתם עשויים להזדקק לשירותיו של עו"ד נוטריון בפתח תקווה, בין אם מדובר בתרגום רשמי עם חתימת.. קרא עוד

יפוי כוח נוטריון בפ"ת

יפוי כוח נוטריון בפ"ת החוק בישראל קובע באופן ברור כי הענקת ייפוי כוח לגורם שאיננו עורך דין, בין אם מדובר באדם פרטי או בחברה למשל,.. קרא עוד
פרטים נוספים

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם