עורך דין נזיקין מודיעין

אודות המחבר


ריטה פרייס

עו"ד ריטה פרייס

ייצוג נפגעי תאונות דרכים

ייצוג נפגעי תאונות דרכים

נזקי גוף

ייצוג נפגעי תאונות דרכים
נפגעת בתאונה?

מומלץ להתייעץ עם עורך דין הבקיא בהתנהלות נכונה בתיקי פלת"ד מוקדם ככל הניתן.

מעבר לחשיבותה של התנהלות נכונה מול חברות הביטוח באשר לגובה הפיצוי, ישנה חשיבות מכרעת כמעט להתנהלות הראשונית של הנפגע כבר בסמוך למועד התרחשות התאונה.

כך, נפגע המדווח במהלך פינויו על ידי מד"א או במסגרת בדיקתו בחדר המיון על סחרחורות למשל, מגדיל משמעותית את הסיכוי כי סחרחורות שהתפתחו אצלו מאז התאונה, יוכרו ככאלה שנגרמו בעקבותיה, והנפגע יזכה לפיצוי משמעותי בגינן – בכפוף להיעדר עבר רפואי דומה.

מהי תאונת דרכים?

סעיף 1 לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975 (להלן – חוק הפלת"ד) מגדיר תאונת דרכים כ"מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה".

לא רבים יודעים כי אין כל הכרח שיתקיים מגע פיזי בין הנפגע ובין כלי הרכב המעורב בתאונה, בכדי שמאורע מסויים ייחשב לתאונת דרכים, ודי שהנסיבות להתרחשותו יהיו פתאומיות וחד פעמיות.

לפיכך, הולכת רגל הנתקפת בהלה וחרדה לנוכח משאית הדוהרת לעברה, ועקב כך נגרם לה נזק נפשי

באופן דומה, אם נפרק שמן ממכונית במהלך נסיעה או עקב תיקון הרכב, וכתוצאה מכך השמן מתפזר על הכביש או על המדרכה, ומשתמש אחר בכביש או הולך רגל נפגע מהחלקה על אותו מקטע משומן – יש לראות בפגיעה זו כנזק שנגרם "עקב" השימוש ברכב המנועי – על אף הריחוק בזמן שחלף בין נזילת השמן בעת השימוש ברכב ובין אירוע הפגיעה המזיקה.

כמו כן, הולך רגל או רוכב אופניים המתנגשים ברכב חונה, וכתוצאה מכך נגרם להם נזק גוף, הוא נזק שנגרם "עקב השימוש ברכב מנועי" – בין אם מדובר בחניה ברשות הרבים, ובין אם הרכב החונה עומד בשטח פרטי סגור.

עוד יש לדעת כי כל נזק הנופל למסגרת הסיכון ששימוש לוואי ברכב מנועי יוצר, יש לראותו כנזק שהשימוש מהווה לו גורם ממשי. במה דברים אמורים? – משרדנו ייצג לקוחה שבעת סגירת דלת הרכב בתום הנסיעה, טרקה את הדלת על זרת ידה השמאלית. בעקבות ייעוץ משפטי שניתן לנפגעת, פנתה זו האחרונה לקופת החולים ודיווחה על הנזק שנגרם לה עקב טריקת דלת הרכב. הודות לתיעוד נכון של הגרסה הראשונית שמסרה, הושג לנפגעת פיצוי בסך של 26,000 ש"ח מהחברה המבטחת את הרכב.

אמור מעתה – נזק גוף הנגרם עקב פתיחתה של דלת המכונית או סגירתה – אף אם מדובר בטריקה זדונית על ידי נהג או על ידי זר יהיה בגדר נזק גוף הנגרם עקב השימוש בכלי הרכב.

במקרה נוסף, מורה לחינוך גופני צעדה בשוק, ולפתע נפגעה מארוך שעמד במקום והופל עליה, לאחר שנדחף על ידי זרוע של משאית, בעודה מונעת. כתוצאה מהתאונה הנפגעת נחבלה בגבה, ובמשך חודש נעדרה מעבודתה. לאורך מספר חודשים היא היתה נתונה במעקב אורופדי וטופלה בפיזיותרפיה ובמשככי כאבים, עד להחלמתה המלאה ומבלי שנותרה לה נכות כתוצאה מהתאונה.

משרדנו פנה לחברת הביטוח שבמועדים הרלוונטיים לתאונה ביטחה את המשאית בפוליסת ביטוח חובה בדרישה לפיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לנפגעת, תוך ציון ההלכה הפסוקה הקובעת כי תאונה שנגרמת על ידי מנוף של משאית בעודה מונעת, תוך ניצול המנוף לאחד מייעודיה המקוריים של המשאית עצמה, מהווה תאונת דרכים, כהגדרתה בסעיף 1 לחוק הפלת"ד, בהיותה'מאורע שנגרם עקב ניצול הכוח המיכני של הרכב'.

חברת הביטוח הכירה בחבותה לפי חוק הפלת"ד, אך היתה נכונה לפצות את הנפגעת באלפי שקלים בודדים בלבד. משרנו הגיש תביעה לפי החוק, ולאחריה הושג לנפגעת פיצוי בסך של 20,000 ש"ח.

ריטה פרייס, עו"ד

Rita Price signature

צרו איתנו קשר

קונסלור


כאן

אודות המחבר


ריטה פרייס

עו"ד ריטה פרייס

לייעוץ מקצועי ללא עלות:


תחומי התעסקות:
נזיקין
עבודה

לקוחות ממליצים:

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית להאמית קרהשק סכעיט דז מא, מנכם למטכין נשואי מנורךגולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, ושבעגט. קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי סחטיר בלובק. תצטנפל בלינדו למרקל אס לכימפו, דול, צוט ומעיוט – לפתיעם ברשג – ולתיעם גדדיש. קוויז דומור ליאמום בלינך רוגצה. לפמעט

שם ממליץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית להאמית קרהשק סכעיט דז מא, מנכם למטכין נשואי מנורךגולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, ושבעגט. קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי סחטיר בלובק. תצטנפל בלינדו למרקל אס לכימפו, דול, צוט ומעיוט – לפתיעם ברשג – ולתיעם גדדיש. קוויז דומור ליאמום בלינך רוגצה. לפמעט

שם ממליץ

מאמרים נוספים:

עורך דין רשלנות רפואית חיפה

עורך דין רשלנות רפואית חיפה באבחון שיתוק מוחין לאחר לידה למשל, טעויות וכשלים שדורשים בירור של עורך שין מומחה. ניסיון רב! אל תסבלו לבד, ליווי.. קרא עוד

רשלנות רפואית עורכי דין בחיפה

רשלנות רפואית עורכי דין בחיפה אשר צברו ניסיון רב בתביעות פיצויים לרשלנות רפואית במהלך תקופת ההריון ובתהליך הלידה. ליווי מקצועי ואישי. רשלנות רפואית עורכי דין.. קרא עוד

רשלנות בלידה

רשלנות בלידה עקב אבחון שגוי במהלך ההריון או כאשר צוות היולדים התרשל בזיהוי מצוקות רפואיות. מה עושים ברגע הזה? רשלנות בלידה קרא עוד
פרטים נוספים

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם