נוטריון בפ”ת

מתי אתם צריכים נוטריון בפ”ת?

התבקשתם להציג אימות חתימה נוטריונית אבל אתם לא בטוחים למה, מתי או באיזו סיטואציה בכלל תזדקקו לה? סביר להניח שמדובר במסמך רגיש מאוד שבו הדיוק קריטי והוודאות הנדרשת היא מוחלטת וחד משמעית. אם כן, רגע לפני שאתם בוחרים נוטריון בפ”ת כדאי להבין מתי השירות הזה באמת הכרחי, ומתי אפשר גם בלעדיו.

נוטריון בפ”ת מאשר את החתימה שלכם

בין אם אתם חותמים על הסכם ממון או על הצהרה שיש להם ערך בבית המשפט, תפקידו של נוטריון בפ”ת לאשר את זהותכם ואת ההתייצבות שלכם בפניו. זוהי נקודה חשובה משום שהדרישה לחתימת נוטריון מגיעה לרוב מצדו של בית המשפט, והיא מחייבת פניה לגורם מקצועי ומוסמך בלבד. במילים אחרות, כדאי לוודא שאתם בוחרים נוטריון שפועל בכפוף לרישיון, עם 10 שנות ותק בעריכת דין, ללא רקע פלילי ולאחר שקיבל לכך הסמכה מתאימה.

נוטריון בפ”ת מעניק תוקף למסמכים

נניח שאתם כותבים צוואה, ונניח שאתם מחלקים כסף ורכוש בין יורשים שונים, בין אם באופן שוויוני ובין אם לא. אימות של נוטריון בפ”ת הוא צעד קריטי שיבטיח עמידה בכל הדרישות שלכם ביום שאחרי. כך יש מי שמאשר כי הצוואה נכתבה מרצונכם החופשי ובדעה צלולה לחלוטין, ובאופן דומה נדרש אימות חתימה על הסכמים ומסמכים אחרים, לרבות על ייפוי כוח או על תרגום הסכם מחייב. במובן זה, אישור של נוטריון בפ”ת מעניק תוקף חד משמעי למסמך, ועליו לא ניתן לערער.

עו”ד לירז ראש

עורכת דין לירז ראש, בעלת תואר ראשון במשפטים (LL.B) חברת המועצה הארצית של לשכת עורכי...
עורכת דין ל נוטריון
קרא עוד

נוטריון בפ”ת מאשר את התרגום

אם נדייק, נוטריון בפ”ת רשאי לבצע תרגומים בכל שפה, בין אם אתם מתרגמים מעברית לאנגלית, לרוסית או לגרמנית – ובין אם אתם מתרגמים מסמך ממדינה זרה לעברית. תרגומים רבים הם בעלי חשיבות עליונה, למשל כאשר נדרש תרגום המוגש לגוף ממשלתי או כאשר מדובר בהסכם משפטי. אישור נוטריוני לתרגום נדרש גם בעת תרגום מסמך כמו תעודת בגרות או תעודת לידה לצורך רישום למוסד אקדמי בחו”ל או לצורך מעבר למדינה אחרת.

מי הוא הנוטריון המורשה?

מי שרשאי להציע שירותי נוטריון בפ”ת הוא מי שיש לו רקע של 10 שנים בתחום, חבר בלשכת עורכי הדין ועברו הפלילי נקי לחלוטין. אם בנוסף עבר הכשרה מתאימה וקיבל את אישורה של ועדה מיוחדת במשרד המשפטים, הרי שהוא רשאי לפעול בכפוף לתקנות הנוטריונים ולתעריפים שנקבעו כדי להציע את כל השירותים הדרושים – מתרגום מסמכים ועד מתן תוקף להסכמים ולצוואות.

עורכי דין בתחום הנוטריון

עו”ד לירז ראש

עורכת דין לירז ראש, בעלת תואר ראשון במשפטים (LL.B) חברת המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין
קרא עוד

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם